6 דרכים לגרש שיער חוט
6 דרכים לגרש שיער חוט
25 ביוני 2020
6 סיבות לנסות תוספות שיער
6 סיבות לנסות תוספות שיער
25 ביוני 2020

פצעונים תמיד צצים במקומות הלא רצויים ביותר – לחיים, מצח, וכן, אפילו קו השיער. החדשות הטובות הן שאקנה בקו השיער נפוץ ולרוב מטופלים בקלות בכמה צעדים פשוטים.

מה זה אקנה בקו שיער? בדיוק כמו שזה נשמע, זה כאשר פצעונים (המורכבים מעודף שמן ומצטברים של עור מת בתוך נקבובית) מופיעים בחלק העליון של המצח בו מתחיל קו השיער שלך. אקנה בקרקפת הוא גם דבר, אך מטפלים בו אחרת.

מה שגורם לאקנה בקו השיער הם בדרך כלל אותם אשמים הגורמים להופעת פצעונים ואקנה על הפנים, הגב וחלקי הגוף האחרים שלנו. זה נובע מעודפי שמן בעור, היגיינה וגירויים חיצוניים כמו איפור סתימת נקבוביות, חיידקים וביגוד ראש. גנטיקה והורמונים נכנסים לפעולה גם עבור סוגים מסוימים של אקנה ופריצות ויש לשקול גם כגורמים לאקנה בקו השיער.

גורמים וטיפולים באקנה בקו השיער

שמנת מעולה

כמו שאלו עם עור שמנוני מועדים יותר פצעונים בפנים, כך גם באקנה בקו השיער. העור שלנו מכיל באופן טבעי בלוטות שמן, הדרך הטבעית של הגוף לשמן עור ושיער. זהו הצטברות סבום בתוך נקבוביות, אולם הגורם לאודם, נפיחות וגירוי המתבטאים בפצעונים.

חלקנו פשוט שמנוניים יותר באופן טבעי מאחרים, וזה בסדר. קיום שגרת עור קבועה הכוללת ניקוי יסודי של הלחות והרטיבות של העור יכולה לסייע במאבק באקנה בפנים, ובכך להיפטר גם מאקנה בקו השיער. חפש חומרים כמו שמן עץ התה שיסייעו לניקוי העור ולהיפטר מחיידקים. שטיפות פנים רבות, שמפו ומזגנים מכילים שמן עץ התה כאנטי בקטריאלי כדי להיפטר מאקנה בקו השיער. שמן ארגן הוא גם מרכיב לחיפוש, מכיוון שיש לו תכונות נוגדות חמצון ולחות אשר יועילו הן לשיער והן לעור, ויסייעו להפחית גירויים בעור כמו אקנה, ובכל זאת מספקים לחות.

אקנה בקו שיער ואקנה בקרקפת קשורים קשר הדוק מאוד, מכיוון ששניהם נפוצים בדרך כלל כתוצאה מעודף שמן. אקנה בקרקפת יתרחש בדרך כלל אם יש גם דלקת וגירוי סביב זקיק השיער. קשקשים, סימן שכיח לחוסר איזון בקרקפת, יכולים להופיע הן בקרקפת שומנית (מה שהופך אתכם מועדים לאקנה בקרקפת והן בקו השיער) וכן בקרקפת יבשה בה העור יכול להתקלף. קרקפת יבשה עלולה לגרום לגירוי וגרד נוסף, מה שלא מועיל בעת התמודדות עם אקנה בקרקפת. כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם אקנה בקרקפת זה להבטיח שהקרקפת שלך בריאה. זהו גם הבסיס לשיער בריא ושימוש בשפשוף בקרקפת יכול לעזור להיפטר מאקנה בקווי שיער ואקנה בקרקפת. פילינג בקרקפת פועל על ידי מעבר אל פני השטח בכדי להסיר יובש, עודף שמן והצטברות מוצרים ואף מגביר את זרימת הדם – שורש צמיחת שיער חזק.

תוצרת שיער קשה

קרצוף בקרקפת יכול לעשות פלאים לקרקפת ולשיער שלך, אך האם אתה משתמש גם בשמפו הנכון, מזגנים ומוצרי שיער אחרים השומרים על בריאות שיערך? או שמוצרי השיער שלך מכבידים אותך?

מוצרי שיער כבדים לשיער מכילים רכיבים הסותמים נקבוביות ובלוטות, ומוצרי שיער על בסיס שמן יכולים גם הם לעשות את אותו הדבר, אם לא משתמשים בהם נכון. ניתן לטעון גם שמפו ומזגנים עבים בכימיקלים ומרכיבים שעלולים להריח ולהרגיש נהדר אך מעוררים הרס על שיערך ועורך. מוצרים אחרים כמו ריסוס שיער ושמפו יבש יכולים לפעמים להכיל סולפטים או כימיקלים דומים שיכולים לייבש את עורך וקו השיער לגרום לעורך לעבור שעות נוספות לייצר יותר חלב מהנדרש, ולגרום ליותר שמן וקרקע לגידול פצעונים.

בדוק היטב את רשימת המרכיבים של מוצרי השיער והעור שלך, וחפש מוצרים שיש בהם מרכיבים לא-קומודניים המסייעים בהידרציה של העור ללא סתימת נקבוביות.

ביצוע חסימת נקבוביות

איפור כיסוי מלא שמעניק לנו את המראה ללא רבב תמיד מתקבל בברכה, אבל ממש כמו מוצרי שיער כבדים, הקוסמטיקה האהובה שלנו יכולה להיות גם גורמת לאקנה בפנים וקווי שיער. קל ליישם איפור בכל הפנים שלך, אבל האם אתה מקפיד לנקות את הכל? במיוחד סביב קו השיער? מאפשר הצטברות איפור יסתום נקבוביות ויגרה את העור ויגרום לפצעונים  במיוחד סביב קו השיער.

נסה להימנע מאיפור איפור כבד כמו בסיס נוזלי או קונסילר ליד השיער וקו השיער שלך ותמיד לשטוף את האיפור לפני השינה. הקפד לשטוף היטב את המברשות והספוגים שלך או החלף אותם באופן קבוע. כלי איפור אלה מהווים בסיס גידול לחיידקים הגורמים לאקנה ולגירוי עור אחר.

Call Now Button0722-1600-64